Ferrari: „Buď sme spravili otrasné auto, alebo úplnú beštiu!“

V továrňach jednotlivých tímov Formuly 1 už vrcholia prípravy na novú sezónu. Ako jedno z posledných ohlásilo úspešné absolvovanie povinných crash testov napríklad Toro Rosso.

Finišuje aj  Ferrari. Talianom síce titul vlani opäť unikol, no až do Veľkej Ceny Singapuru, kedy sa Vettel s Raikkonenom navzájom vyradili už v prvom kole, víťaznému Mercedesu poriadne dýchali na päty.

Šéf Ferrari Sergio Marchionne na auto-show v Detroite prezradil, že jeho tím je už na rok 2018 už takmer úplne pripravený. „Posledných pár dní som strávil v Maranelle a naši dizajnéri vyzerali až príliš uvoľnení. To môže znamenať len to, že spravili otrasné auto, alebo skutočnú beštiu!“

„Do toho, aby sme mali super silné auto, sme dali skutočne všetko. Budete si však musieť počkať do 22. februára, kedy ho ukážeme.“

Marchionnemu od januára pribudli aj ďalšie manažérske povinnosti. Alfa Romeo, ktorá rovnako ako Ferarri patrí do koncernu Fiat-Chrysler, totiž začla spolupracovať so Sauberom a Maserati naďalej jedná s tímom Haas.

A-tím červených, Sauber aj Haas samozrejme bude poháňať rovnaký motor Ferrari, no CEO sa musí postarať o úspešný marketing a presadenie všetkých značiek v jeho portfóliu. „Alfa Romeo je nedokončený biznis, musíme sa uistiť, že táto značka bude medzinárodne uznávaná,“ povedal Marchionne.

Alfa Romeo nedávno predstavila sériový model sedanu Giulia (konkurenta pre Audi A4 či BMW radu 3) aj SUV Stelvio. Aktuálny boss bude koncernu Fiat-Chrysler šéfovať minimálne do Apríla 2019, potom by však chcel zostať verný aspoň Ferrari až do roku 2021.