Honda: Už sme takmer dostihli Renault!

Už síce vieme, že partnerstvo Hondy a McLarenu sa na konci tohto roka skončí, no v posledných niekoľkých Veľkých Cenách môžeme pozorovať mierne zlepšenie. V Malajzii aj Japonsku dokončili obe autá bez technických problémov a svoje prvé body už nazbieral Alonso i Vandoorne.

V treťom roku pôsobenia Hondy v súčasnej F1 sa teda výkony zlepśujú. V Baku predstavila motor tretej špecifikácie (Spec 3), v Spa pre zmenu verziu 3.5.

Šéf projektu Formuly 1 v Honde Yusuke Hasegawa tvrdí, že pomaly ale isto sťahujú Renault: „Od začiatku sezóny sme našu pohonnú jednotku zlepšovali nie len z pohľadu výkonu, ale aj spoľahlivosti. Odkedy sme predstavili motor špecifikácie 3.5, výkonnosť je veľmi blízko Renaultu. Nemôžem povedať že je lepšia než výkonnosť Renaultu, no dôležitejšie je, že sa výrazne zlepšila spoľahlivosť“.

Hasegawa si vraj myslí, že aktuálne sú svojim konkurentom vôbec najbližšie od opätovného návratu v roku 2015. „Nie sme síce dostatočne blízko, ale oproti minulým rokom je strata veľmi malá,“ tvrdí. 

Budúci rok síce už bude Honda spolupracovať s Toro Rosso, no súčasný koncept si od McLarenu k novému partnerovi prenesie bez výrazných zmien. „O súčasnom koncepte nemôže byť pochýb. Zvolili sme veľmi podobné riešenia ako Renault, Ferrari a Mercedes. Nie je dôvod, aby sme s ním nemohli dosiahnuť rovnaké výkony.“