Kubica zostane doma, sedačku vo Williamse dostal Sirotkin

Dnešok odhalil aj posledný kúsok skladačky pred nadchádzajúcou sezónou Formuly 1. S definitívnym potvrdením jazdeckej dvojice pre rok 2018 najdlhšie otáľal Williams.

Felipe Massa v decembri definitívne ukončil svoju aktívnu kariéru a k favoritom na miesto vedľa Lance Strolla patril aj Poliak Robert Kubica. 33-ročný bývalý pilot tímov BMW Sauber a Renault však medzi sezónami 2010 a 2011 havaroval s rally špeciálom Škoda Fabia, pričom takmer prišiel o pravú ruku. Tú mu doslova rozpárali poškodené zvodidá, ktoré po nárazen nešťastne prenikli až to kokpitu špeciálu.

Poľsko odvtedy žilo špekuláciami o možnom senzačnom návrate svojho miláčika, no koncoročné testy pre Renault ani konkurenčný Williams zrejme členov oboch tímov dostatočne nepresvedčili.

Renault dal prednosť dvojici Hulkenberg – Sainz, za Williams bude jazdiť práve Stroll a mladý rus Sergey Sirotkin. Ten má iba 22 rokov a k jeho najväčším úspechom patrí titul z Európskej Formuly Abarth (2011) alebo dve 3. miesta v koncoročnom hodnotení GP2 (2015 a 2016).

Kubica napriek tomu sériu tímového oblečenia Williamsu do svojho šatníka dostane. Poliak sa totiž stal tretím (testovacím a vývojovým) pilotom tímu z Wantage. Robert by tak do pretekov zasiahnuť nemal, ale pravdepodobne sa zúčastní predsezónnych testov a niekoľkých piatkových tréningov.