Šok: Renault zrejme nepredĺži zmluvu s Red Bullom po roku 2018!

Hoci na oficiálne potvrdenie stále čakáme, je takmer isté, že McLaren odíde od Hondy a od budúcej sezóny začne používať motory Renault. Honda naopak začne spolupracovať s B-čkovým tímom Red Bullu – jej agregáty budú poháňať Toro Rosso.

Vlajkový tím Dietricha Mateschitza s Danielom Ricciardom a Maxom Verstappenom zažíva horšiu sezónu, kedy najmä Holanďana trápi smola a technické problémy s motormi Renault. Šéf tímu Christian Horner dúfa, že o rok už bude všetko inak a tím si mladíka vo svojich službách udrží.

Lenže z paddocku Veľkej Ceny Singapuru sa začínajú šíriť prekvapivé informácie. Budúcoročná sezóna 2018 by pre partnerstvo Red Bullu a Renaultu mala byť tou poslednou! Renault údajne zmluvu záujem predĺžiť nemá. A to napriek tomu, že táto dvojica získala od roku 2007 štyri konštruktérske tituly a Sebastian Vettel vyhral v týchto sezónach aj šampionát jazdcov. To však bolo s 2,4-litrovými motormi V8.

Príchod hybridnej éry spolupráci až tak neprial a nič na tom nezmenil ani rebranding pohonných jednotiek na značku TAG Heuer. Red Bull bol po nešťastných výpadkoch často kritický. Táto správa však aj tak prichádza trochu ako z čistého neba. Hlavne preto, že spoluprácu by mali ukončiť Francúzi.

Renault pravdepodobne verí, že s konštruktérskym zázemím McLarenu bude úspešnejší, alebo sa jednoducho chce sústrediť viac na svoj továrenský tím. Tvrdá kritika od Red Bullu v predchádzajúcom období mohla pôsobiť ako katalizátor.

Ak sa tieto správy potvrdia, Red Bull by sa dostal do kritickej situácie. Aktuálne sú bezpečne na tretej priečke, no od roku 2019 sa zdanlivo jedinou alternatívou stane slabučká Honda. A sezóna 2021, kedy príde nová generácia motorov a pravdepodobne aj ďalší dodávatelia, je poriadne ďaleko. Alebo sa dokáže Honda s Toro Rosso budúci rok zázračne zlepšiť, aby pre rok 2019 dokázala Christianovi Hornerovi ponúknuť víťazný pohon?