Zdá sa vám zvuk súčasnej F1 nudný? Možno príde zmena

Príchod šesťvalcových motorov s objemom 1,6 litra mnohých sklamal. Hybridné ústrojenstvo spolu s turbodúchadlom pred výfukovým potrubím súčasných monopostov pôsobí ako zátka. Vďaka nej sa z okruhov i televíznych obrazoviek vytratil ikonický rev a Veľkú Cenu Formuly 1 je môžné navštíviť aj bez kedysi samozrejmých štupľov do uší.

Noví majitelia seriálu sa však snažia robiť všetko, po čom pištia srdcia fanúšikov po celom svete. Vylepšenie zvukovej stránky pretekov je podľa všetkého na zozname poriadne vysoko. Podobne, ako nadávky a nostalgické spomienky na zvuk osem a desaťvalcov v komentároch pod každým videom s tématikou F1 na YouTube.

Reuters informuje, že predstavitelia seriálu skúmajú možnosti, ako pripevniť mikrofóny on-board kamier priamo na výfukové potrubie. Práve to by malo na televízne obrazovky vrátiť drsnejší a hlasnejší zvukový prejav, ktorý sme si mohli užívať až do roku 2013.

Marketingový riaditeľ F1 Sean Bratches tvrdí, že do veci sa vložil aj legendárny producent športových prenosov David Hill. Vyvinúť je totiž potrebné špeciálny keramický mikrofón, ktorý by teplo z výfukového potrubia bez problémov vydržal.

Hill je bývalým šéfom americkej stanice Fox Sports. Tej istej stanice, z ktorej do F1-tky prišiel aj fúzatý šéf Chase Carey. Prvé testy nových technológií už vraj prebehli na letisku Biggin Hill v južnom Anglicku.